Amsterdam

Amsterdam - Holandia

Amsterdam to chyba najpiękniejsze miasto Holandii. Słusznie nazywane „Wenecją Północy”. Sieć kanałów tworzy swoistą” koronkę”, która pozwala szybko się przemieszczać, a dodatkowo stanowi jedną z największych atrakcji miasta. To idealne miejsce zarówno na krótki urlop, jak i dłuższe wczasy.

Niebagatelną zaletą stolicy Holandii jest fakt, ze ruch samochodowy jest mono ograniczony, a to z racji tego, że całe miasto to praktycznie jedna, wielka starówka. Podstawowym i najwygodniejszym środkiem do przemieszczania się jest oczywiście rower.

Większości z nas Amsterdam kojarzy się z wolnością i bardzo szeroko pojętym liberalizmem. Osoby powyżej osiemnastego roku życia mogą legalnie kupić niewielką ilość marihuany (pięć gramów). Inną atrakcją, jaka ściąga do miasta całe tłumy turystów jest dzielnica Czerwonych latarni, gdzie damy lekkich obyczajów w sposób legalny oferują swoje usługi. Jest to ciekawe miejsce, pewien smaczek Amsterdamu, jednak odwiedzając dzielnicę Czerwonych Latarni nie należy zabierać ze sobą dzieci.
Jednak mimo tak dużej dozy wolności Amsterdam jest miastem bezpiecznym, przyjaznym i cichym.

Co jeszcze warto zobaczyć w Amsterdamie?

Oczywiście wybitne dzieła malarskie i miejsca związane z dwoma wybitnymi artystami.
Pierwszy z nich to oczywiście van Gogh. W Amsterdamie znajduje się największa na świecie kolekcja jego dzieł.
Drugi to prawdziwy arcymistrz pędzla Rembrandt. W stolicy Holandii znajduje się jego dom, w którym obecnie mieści się muzeum. W drobiazgowo odtworzonych wnętrzach można podziwiać sporą kolekcję dzieł artysty.

Osoby interesujące się historią i literaturą powinny odwiedzić dom Anny Frank. To właśnie w tamtym niepozornym domu powstał słynny dziennik, który rozsławił jego autorkę na cały świat…

Jeśli kogoś zmęczy obcowanie z kulturą wysoką może dla odmiany odwiedzić muzea Muzeum Marihuany, Haszyszu i Konopi czy też Muzeum Seksu. W końcu Amsterdam straciłby swój charakter bez tej odrobiny przekory…

Miasto pełne kontrastów, kolorów, sztuki i zabawy. Miejsce, które przyciąga ludzi z całego świata, bo ma w sobie niepowtarzalną magię. Amsterdam to miasto, które warto odwiedzić, choć raz.

« (Previous Post)
(Next Post) »


Comments are Closed

© 2024: Wakacyjnie... | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress