Londyn

Tower Bridge w Londynie

Wspaniałym miejscem na urlop w gronie znajomych lub rodziny będzie nowoczesna, pełna inspiracji stolica Anglii – Londyn. Parę dni to zdecydowanie za mało na zwiedzenie tego niesamowitego miejsca, dlatego od razu zdecydujmy się na dłuższy pobyt.

Do Londynu można dostać się różnymi środkami transportu. Jednak najszybciej i najwygodniej będzie samolotem. Co ciekawe, może być to opcja również najtańsza – liczni przewoźnicy często udostępniają pule tanich biletów.

Nie zapominajmy również o noclegu w jednym z hoteli. Do przemieszczania się po mieście – zarówno metrem, jak i autobusami niezbędna będzie nam karta Oyster Card.

Głównymi atrakcjami tego miasta jest znany na całym świecie neogotycki zegar Big Ben oraz reprezentacyjny most Tower Bridge. Warto zobaczyć go także wieczorem – wspaniałe oświetlenie gwarantuje niesamowite widoki. Nie wolno pominąć też Pałacu Buckingham – siedziby brytyjskich władców. Od pewnego czasu spora część tego obiektu udostępniana jest turystom do zwiedzania.

Także miłośnicy muzeów i galerii sztuki doskonale odnajdą się w Londynie. Jeśli jesteśmy fanami sztuki nowoczesnej, warto wybrać się do galerii Tate Modern, która usytuowana jest nad Tamizą. Jeśli skończymy zwiedzanie wieczorem, możemy wybrać się na relaksujący spacer nad rzeką lub do jednego z licznych barów. Obowiązkowo odwiedzić trzeba również Muzeum Brytyjskie oraz National Gallery.

Idealnym miejscem na odpoczynek będzie z pewnością Hyde Park. Liczne, zielone przestrzenie sprzyjające relaksującym spacerom i piknikom dostarczą wszystkim wiele frajdy!
Londyn jest także miejscem doskonałym dla wszystkich, którzy uwielbiają zakupy i fascynują się modą. W stolicy Anglii znajduje się popularne centrum handlowe z markami luksusowymi – Harrods. Wiele znanych sklepów odzieżowych mieści się także przy Oxford Street. Londyn jest miejscem, gdzie można zakupić zarówno ubrania od projektantów, jak i ciuchy vintage. W tym mieście co roku organizowane jest również wielkie święto mody, jakim jest Fashion Week.
Jak widać – możliwości w tym miejscu jest naprawdę wiele. Wczasy w Londynie będą niezapomniane!

Gdzie szukać ofert?

« (Previous Post)
(Next Post) »


Comments are Closed

© 2024: Wakacyjnie... | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress