Meksyk

Miasto Meksyk - Mexico City

Miasto Meksyk to trzecia pod względem wielkości, zaraz po Tokio i Seulu, metropolia na świecie. Niezwykła mozaika kulturowa, liczne zabytki, zapierające dech w piersiach widoki i zielone zakamarki sprawiają, iż jest to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości w kraju.

Miasto Meksyk – co warto zobaczyć? Zabytki i atrakcje turystyczne

Zwiedzanie Meksyku warto rozpocząć od wizyty w ogromnej świątyni Templo Mayor wzniesionej przez Azteków w XIV i XV w. W przeszłości znajdowała się ona w centrum azteckiej stolicy Tenochtitlan i posiadała kształt piramidy schodkowej zwieńczonej dwoma świątyniami. Aztekowie składali tutaj bogom ofiary z ludzi, wycinając pojmanym jeńcom wojennym i niewolnikom serca. Rytuał dokonywany był aby zapewnić powodzenie ludowi i przebłagać bogów. Dziś obok obiektu znajduje się nowoczesne muzeum, w którym podziwiać można wystawę związaną z kulturą Azteków oraz makiety przedstawiające jak wyglądały Templo Mayor oraz Tenochtitlan przed najazdem konkwistadorów.

Przebywając w Meksyku, warto również zobaczyć wzniesioną w latach 1573-1813 Katedrę Metropolitanę, wzorowaną na słynnej katedrze w Sewilli. Na uwagę zasługuje także Muzeum Antropologiczne, które pozwala m.in. zgłębić wiedzę na temat kultur prekolumbijskich mieszkających na terenie Meksyku. Obiekt gromadzi najważniejsze eksponaty plemion indiańskich jak np.: Majowie, Aztekowie oraz Olmekowie. Do najważniejszych zabytków miasta Meksyk należy również zaliczyć Pałac Prezydencki, wybudowany przez Corteza, gdzie podziwiać można m.in. murale znanego artysty Diego Riviery. Pałac pełni również rolę głównej siedziby Archiwów Państwowych, które zawierają wiele intrygujących dokumentów historycznych.

Meksyk – śladami historii i plemion indiańskich

Miasto Meksyk przyciąga głodnych wrażeń miłośników historii niezwykłymi pozostałościami po kulturze Azteków, Majów oraz Olmeków. Świątynia Templo Mayor oraz Muzeum Antropologiczne to obowiązkowe punkty na mapie dla każdego tropiciela przygód. Wczasy w Meksyku dostarczą mocy niezapomnianych przeżyć.

« (Previous Post)


Comments are Closed

© 2024: Wakacyjnie... | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress