Paryż

Paryż - stolica Francji

W Europie znajduje się wiele pięknych , miasteczek i kurortów, w których ciekawie spędzić można czas wolny. Najbardziej popularne zabytki i atrakcje znajdują się w krajach zachodnich, a obleganym kierunkiem wyjazdów niewątpliwie jest Francja.

Oprócz cieszących się niezwykłym wzięciem kurortów na południu kraju, mnóstwo turystów przewija się oczywiście przez Paryż, jako miasto stołeczne. W tej niezwykle bogatej w interesujące miejsca metropolii można spędzić bardzo wiele dni, a prawdopodobnie i tak zabrakłoby nam czasu na obejrzenie wszystkiego. Warto w takim razie wiedzieć gdzie wybrać się obowiązkowo przy ograniczonym czasowo pobycie. Przede wszystkim nie można odpuścić sobie tak podstawowych widoków jak Wieża Eiffla czy Łuk Triumfalny, aczkolwiek chyba nikt spędzający urlop w Paryżu nie ma zamiaru unikać tych wspaniałych budowli. Kontynuując wycieczkę po zabytkowych lokalizacjach, szczególnie warto odwiedzić ukończoną jeszcze w XIV wieku katedrę Notre-Dame, XVIII-wieczny Panteon, który obecnie jest miejscem spoczynku wielu sławnych i zasłużonych Francuzów, ale także nie można pominąć tak istotnych budowli jak siedziba prezydenta Francji czyli Pałac Elizejski, Bazylika Sacré Coeur czy wielki kompleks Les Invalides(spoczywa tam Napoleon).

Atrakcje stolicy Francji

Będąc nad Sekwaną grzechem jest nieodwiedzenie kilku paryskich muzeów, a warto wiedzieć, iż tamtejsze placówki posiadają jedne z największych zbiorów muzealnych na świecie. Rzecz jasna wczasy nie muszą być zdominowane przez oglądanie dzieł sztuki, jednak takich miejsc jak Luwr czy Musée d’Orsay po prostu nie wypada ominąć. W tym pierwszym znajdziemy setki tysięcy dzieł sztuki i eksponatów, z których niektóre pochodzą nawet z okresu starożytności. Natomiast w drugim muzeum mnóstwo prac wykonanych w stylu impresjonizmu.

Na sam koniec wycieczki wspaniale jest odbyć odprężający spacer po Alei Pól Elizejskich, która bez wątpienia jest najsłynniejszą ulicą Paryża. Miłośnikom historycznych lokalizacji poleca się jeszcze znany z czasów Rewolucji Francuskiej Plac Zgody oraz Place de la Bastille, na którym niegdyś znajdowało się słynne więzienie.

Gdzie szukać ofert?

« (Previous Post)
(Next Post) »


Comments are Closed

© 2024: Wakacyjnie... | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress