Dominikana

Dominikana - Karaiby

Republika Dominikany to coraz bardziej popularny kierunek zagranicznych wyjazdów wakacyjnych. Ten kraj położony na wyspie Haiti na Morzu Karaibskim zapewnia znakomite wakacje dzięki licznym piaszczystym plażom, krystalicznie czystej i ciepłej wodzie oraz wysokiej średniorocznej temperaturze przekraczającej 25 stopni Celsjusza.

Tropikalny klimat Dominikany sprawia, że jest ona rajem dla plażowiczów i amatorów sportów wodnych. Szczególnie dobre warunki wietrzne panują nieopodal miejscowości Cabarete na północy Dominikany. Dzięki pasatom można tam praktycznie przez cały rok uprawiać windsurfing i kitesurfing. Na fanów nurkowania czekają zaś liczne rafy koralowe otaczające wyspę.
Oprócz możliwości plażowania, uprawiania sportów wodnych i nurkowania, Dominikana oferuje szereg innych atrakcji wręcz skrojonych na idealne wczasy dla turystów.

Santo Domingo – moc zabytków w najstarszym europejskim mieście obu Ameryk

Santo Domingo to stolica Dominikany będąca jednocześnie historycznie najstarszym osiedlem europejskim obu Ameryk, założonym już w 1496 roku. Zachowały się tutaj zabytkowe budynki z czasów kolonizacyjnych. Wśród nich są m.in. pierwsze domy hiszpańskich patrycjuszy, Katedra św. Marii, Narodowy Panteneon, Teatr Narodowy czy też pałac Alcazar de Colon, w którym urzędował syn samego Krzysztofa Kolumba – Diego Colon. Jest to prawdziwa gratka dla amatorów zwiedzania, ponieważ można tutaj zobaczyć dobrze zachowane jedne z pierwszych budynków powstałych na kontynencie amerykańskim.

Ocean World – wodny park rozrywki w Puerto Plata

Miejscem wartym odwiedzenia na Dominikanie jest także park rozrywki Ocean World. Jest to park pełen dominikańskich zwierząt położony w Puerto Plata. Można w nim obejrzeć ciekawe okazy ptaków, lwów wodnych, pokazy tresury fok i aligatorów, a także karmienia rekinów. Dla amatorów aktywnego wypoczynku ofertą specjalną może być możliwość popływania z delfinami.

Luperon – wyprawy rowerowe i konne

Dominikana oferuje także ciekawe rozwiązanie dla amatorów dwóch kółek i koni. Jest to portowa miejscowość Luperon i jej rejony. Polne drogi wiodące przez malownicze tereny pełne rzek, plantacji owoców i usiane dominikańskimi wioskami doskonale nadają się do jazdy na rowerze, czy spokojnych wycieczek konnych.

Gdzie szukać ofert?

« (Previous Post)
(Next Post) »


Comments are Closed

© 2024: Wakacyjnie... | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress