Sri Lanka

Sri Lanka

Nęcą was nietypowe wakacje? Być może skusi was swoją niezwykłością Sri Lanka, czyli państwo w Azji Południowej, na wyspie Cejlon.

Zróżnicowany klimat, rafy koralowe (niestety w dość śladowej ilości) z jednej strony, górzysty teren z drugiej, strefy wilgotne i suche, sawanna, dżungla, obszary zurbanizowane, bogactwo fauny i flory, wszystko to kusi turystę spragnionego nieznanych widoków. Dla osób, które preferują wypoczynek w mieście i zwiedzanie najważniejszych jego atrakcji, nęcąco powinny wyglądać najważniejsze miasta Sri Lanki z Kolombo i Kandy na czele. Najlepszym okresem do zwiedzania tego pięknego miejsca jest termin od grudnia do kwietnia, kiedy natrafić można na optymalne warunki pogodowe. Teren najczęściej odwiedzany przez turystów, to przede wszystkim zachód kraju, z wieloma ośrodkami turystycznymi.

Sri Lanka (https://www.pinterest.com/explore/sri-lanka/) to państwo, które rozwijało się już w czasach starożytnych. Było państwem o świetnej organizacji już w V w. p.n.e., czego ślady można zobaczyć obecnie.
Państwo to jest krajem zupełnie odmiennym kulturowo i religijnie. Przyjeżdżający tu turyści ciekawi są zarówno jego wyglądu, historii, kultury, jak i bardzo pikantnej kuchni. Wyjazd tu, to niezapomniane wczasy ze względu na swoją specyfikę. Historię Cejlonu (dawna nazwa Sri Lanki) poznać można spędzając czas w tzw. trójkącie kulturalnym, czyli regionem wyznaczonym przez trzy byłe stolice Sri Lanki (Anuradhapura, Polonnaruwa i Kandy) oraz dwa jeszcze miejsca – Dambulla i Sigiriya.

Osoby przyjeżdżające na wczasy na Sri Lance bez reszty zakochują się przede wszystkim w jej plażach. Plaże słynne są przede wszystkim ze względu na fakt, że są szerokie, bardzo piaszczyste i niezwykle piękne. Część nadaje się do kąpieli morskich, druga do surfowania. Fani natury mogą odwiedzić też parki narodowe (np. Yala, Uda) i na własne oczy zobaczyć dzikie słonie, czy inne rzadkie gatunki zwierząt.

Nie powinni czuć się rozczarowani i fani gór. Można tu wędrować po Hill Country, czyli górzystym regionie Cejlonu. Jest to teren dość mocno porośnięty dżunglą, w innych zaś miejscach godne podziwu są plantacje herbaty.
Jak na tak stosunkowo niewielką wyspę, Sri Lanka kusi turystów żądnych przygód i piękna przyrody.

« (Previous Post)
(Next Post) »


Comments are Closed

© 2024: Wakacyjnie... | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress