Izrael

Izrael - Jeruzalem

Jeżeli pragniesz zetknąć się z żydowską kulturą i tradycją, pasjonuje Cię bogata historia kraju, który na przestrzeni dziejów był centrum zażartych konfliktów, wybierz się na wymarzony urlop do jednego z niezwykłych azjatyckich państw – Izraela. Tutaj zwiedzisz niezliczoną ilość zabytków sięgających jeszcze czasów Chrystusa.

Śladami Chrystusa

Izrael jest zlokalizowany na półwyspie Azja Mniejsza, na wschodnim brzegu Morza Śródziemnego. Jednym z tych miejsc, które koniecznie trzeba zwiedzić jest Jerozolima – kolebka i święte miasto trzech monoteistycznych religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Znajdują się tu mury zamku wraz z blankami, które w średniowieczu wzniósł Sulejman Wspaniały. Za bramą usytuowaną w murze, znajduje się stare miasto Jerozolimy.

Miłośnicy zwiedzania powinni także zajrzeć do Groty Eliasza, która jest podobno miejscem schronu proroka Eliasza, ukrywającego się niegdyś przed królem Achabem i królową Izabel, po uśmierceniu 450 kapłanów kultu Baala. Według przekazów ukrywała się tutaj także Święta Rodzina w drodze powrotnej z Egiptu, dlatego miejsce, nosi także inną nazwę – Grota Madonny. Do roku 1984 mieścił się tutaj meczet poświęcony Eliaszowi. Dziś położony w sąsiedztwie groty ogród jest natomiast ulubionym zakątkiem piknikujących Arabów.

Przebywając w Izraelu warto także zawitać do Betlejem, będącego miejscem narodzin Chrystusa. To przepięknie usytuowane, zachwycające miasteczko. Największe wrażenie w Betlejem robią na turystach okolice Placu Żłobka. Za miastem znajduje się natomiast usytuowany na pustyni klasztor Mar Saba oraz kompleks pałacowy Heroda Wielkiego – jest on oryginalnie położony, gdyż zlokalizowano go na szczycie wzgórza, które swoim wyglądem przypomina wulkaniczny stożek.

Wybierając się w podróż do Izraela można także wyruszyć w inną podróż – w głąb siebie. Podążając śladami Chrystusa odkryć tajemnice przeszłości i zetknąć się z bogatą, liczącą tysiące lat kulturą. Jesteś na to gotowy? Izrael zachęca, by zgłębić jego sekrety.

(Next Post) »


Comments are Closed

© 2024: Wakacyjnie... | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress