Bali

Bali

Jeżeli planujemy udać się na wakacje z całą pewnością marzymy, aby miejsce było wyjątkowe i niepowtarzalne. Bez wątpienia takim miejsce jest indonezyjska wyspa Bali, która to znajduje się w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Powierzchnia wyspy ma aż 5,6 tysiąca kilometrów kwadratowych i warto zauważyć, że na jej terenie znajduje się czynny wulkan Agung, który wznosi się na 3142 m n.p.m, zaś ostatnia jego erupcja miała miejsce w marcu 1963.

Warunki naturalne

Wyspa Bali cechuje się posiadaniem niezwykłych dla nas Europejczyków warunków naturalnych. Cały teren jest w znacznym stopniu urozmaicony, albowiem znajdują się tutaj zarówno wyżynne, jak i nizinne tereny. Co więcej, warto zauważyć, że dużą część wyspy Bali porastają gęste lasy tropikalne. W miejscu tym panuje klimat typowo zwrotnikowy, co sprawia, że średnia roczna temperatura wynosi 27 stopni Celsjusza.

Co można robić w Bali?

Bez wątpienia, egzotyka, jaka panuje na wyspie przyciąga turystów z całego świata, co sprawia, że jest to w dużym stopniu rozwinięty teren pod względem turystycznym. Jeśli przybędziemy w te strony na pewno powinniśmy udać się do jednej z najpopularniejszych miejscowości na północy Bali, jaką jest Lovina. Turyści masowo tutaj przybywają albowiem znajduje się tutaj jedyna w swoim rodzaju plaża, z czarnym piaskiem pochodzenia wulkanicznego. Dodatkowo panują tutaj piękne widoki, albowiem plaża otoczona jest wysokimi palmami, zaś woda w morzu jest krystalicznie czysta. Na pewno warto udać się także do Padang Padang, w jakiej to znajdują się zatoczki skalne. Na pewno odnajdziemy tutaj widoki zapierające nam dech w piersiach. Oczywiście będąc tu możemy uprawiać także sporty wodne, zwiedzać zabytki i inne atrakcje, a tym samym nie będziemy mieć czasu na nudę.

Atrakcje i zabytki wyspy Bali

Bali to wyspa słynąca z zabytków oraz atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest ZOO, ulokowane niedaleko Ubud, w którym to znajduje się ponad 400 gatunków różnorodnych zwierząt. Co więcej czekają nas tutaj prawdziwe atrakcje, jak na przykład karmienie lwów czy krokodyli. Godnym uwagi miejscem jest także Elephant Safari Park, w którym to mieszka stado dzikich słoni, co więcej można je nie tylko zobaczyć, ale także wybrać się na przejażdżkę na grzbiecie słonia. Wielką uwagę ogromnej ilości turystów przyciąga także Park Ptaków oraz Park Motyli, w których to można znaleźć najbardziej rzadkie gatunki. Oczywiście warto udać się także do miejscowych świątyń oraz zobaczyć wulkan i jezioro Batur.

« (Previous Post)
(Next Post) »


Comments are Closed

© 2024: Wakacyjnie... | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress